Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Եգիպտոս
Կահիրեի միջազգային օդանավակայանում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլը: Դիմավորման պաշտոնական արարողության շրջանակում հնչել են երկու երկրների օրհներգերը, այնուհետև վարչապետները ողջունել են պատվիրակությունների անդամներին:
Այսօր վարչապետ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆատահ Ալ-Սիսիի հետ, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլի, Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբդուլ Ղեյտի, Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու առաջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի, Ալ-Ազհարի գերագույն Իմամ, շեյխ Ահմեդ Մուհամմադ Ալ-Տալիբի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Եգիպտոսի առևտրաարդյունաբերական պալատների ֆեդերացիա, որտեղ կկայանա հանդիպում եգիպտացի գործարարների հետ:

Никол Пашинян прибыл в Египет
В международном аэропорту Каира Пашиняна встретил премьер-министр Египта Мустафа Мадбули. В рамках торжественной церемонии встречи прозвучали гимны обеих стран, а премьер-министры поприветствовали членов делегаций.
Сегодня премьер-министр Пашинян отдельно встретится с президентом Египта Абдул-Фаттахом ас-Сиси, затем встреча продолжится в расширенном формате.
Премьер-министр Армении также встретится с премьер-министром Египта Мустафой Мадбули, генеральным секретарем Лиги арабских государств Ахмедом Абдул аль-Гейтом, предстоятелем Коптской православной церкви, Папой Александрийским, Патриархом престола Святого Марка Тавадросом II и Верховным имамом Аль-Азхара Шейхом Ахмедом Мухаммадом.
В рамках визита Пашинян посетит Федерацию торгово-промышленных палат Египта, где проведет встречу с египетскими бизнесменами.