Վարչապետն ընդունել է ՀԲ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի փոխնախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի փոխնախագահ Անտոնելլա Բասանիին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի միջև համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում: Մասնավորապես, Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, տրանսպորտի, կրթության ոլորտներում իրականացված համատեղ ծրագրերի և դրան հետագա շարունակականության ապահովման կարևորությունը:
Անտոնելլա Բասանին ևս գոհունակություն է հայտնել ՀՀ կառավարության հետ փոխգործակցությունից և նշել, որ ավարտական փուլում է Հայաստանի հետ գործընկերության ռազմավարության մշակման աշխատանքները՝ հաշվի առնելով մեր երկրի առաջնահերթությունները:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել Տավուշի մարզում համատեղ իրականացված կրթական պիլոտային ծրագրի արդյունքներից և հույս հայտնել, որ այն կիրականացվի նաև մյուս մարզերում:
Քննարկվել են նաև վերը նշված ուղղություններով հետագա փոխգործակցությանը, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրներին, ՀՀ կառավարության ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին և դրա սկզբունքներին վերաբերող հարցեր: Կողմերը կարևորել են տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակումը ինքնիշխանության, իրավազորության, հավասարության և փոխադարձության սկզբունքներին համապատասխան վստահություն հայտնել, որ այն կնպաստի առևտրատնտեսական կապերի զարգացմանը:

The Prime Minister received the Vice President of WB Europe and Central Asia region
Prime Minister Nikol Pashinyan received Antonella Bassani, Vice President of the World Bank Europe and Central Asia region.
The Prime Minister highly appreciated the cooperation between the RA government and the World Bank in various directions, including the effective implementation of the reforms implemented in Armenia. In particular, Nikol Pashinyan emphasized the importance of joint projects implemented in infrastructure development, energy, transport, and education and ensured their continuity.
Antonella Bassani also expressed her satisfaction with the cooperation with the RA government. She noted that the development of the partnership strategy with Armenia is in the final stage, considering our country's priorities.
The interlocutors expressed satisfaction with the results of the jointly implemented educational pilot program in Tavush marz and expressed hope that it will also be implemented in other marz.
Issues related to further cooperation in the directions mentioned above, humanitarian problems of people forcibly displaced from Nagorno Karabakh, the "Crossroads of Peace" project presented by the RA government, and its principles were also discussed. The parties emphasized the importance of unblocking the regional infrastructure by the principles of sovereignty, jurisdiction, equality, and reciprocity, expressing confidence that it will contribute to developing trade and economic ties.