Հայաստանը և Հունաստանը նոր լիցք կհաղորդեն ռազմատեխնիկական համագործակցությանը
Մարտի 4-ին՝ Հայաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասի հետ, որին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի ու Հունաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը, 2023 թվականի դեկտեմբերին Աթենքում տեղի ունեցած բանակցությունների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, նախանշվել են համագործակցության մի շարք նոր ուղղություններ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկու երկրների կառավարությունների միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին համաձայնագրի վավերացումից հետո նոր լիցք հաղորդել ռազմատեխնիկական համագործակցությանը։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի վերաբերյալ:

Armenia and Greece will give a new charge to the military-technical cooperation
On March 4, within the framework of his official visit to the Republic of Armenia, the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, had a private conversation with the Minister of National Defense of the Republic of Greece, Nikolaos Dendias, which was followed by the meeting with the extended composition of the delegations.
During the meeting, the current course of cooperation between Armenia and Greece in the defense field was discussed, as the works carried out in the direction of the agreements reached during the negotiations held in Athens in December 2023, and several new directions of cooperation were outlined.
After ratifying the agreement on military-technical cooperation between the two countries' governments, it was agreed to give a new charge to the military-technical cooperation. During the meeting, the sides also exchanged ideas on regional security issues.