Հայաստանը և Հունաստանը նոր լիցք կհաղորդեն ռազմատեխնիկական համագործակցությանը
Մարտի 4-ին՝ Հայաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասի հետ, որին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի ու Հունաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը, 2023 թվականի դեկտեմբերին Աթենքում տեղի ունեցած բանակցությունների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, նախանշվել են համագործակցության մի շարք նոր ուղղություններ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկու երկրների կառավարությունների միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին համաձայնագրի վավերացումից հետո նոր լիցք հաղորդել ռազմատեխնիկական համագործակցությանը։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի վերաբերյալ:

4 марта в рамках официального визита в Республику Армения Министр обороны РА Сурен Папикян имел частную беседу с Министром национальной обороны Республики Греция Николаосом Дендиасом, после которой последовала встреча в расширенном составе делегаций.
В ходе встречи был обсужден текущий ход сотрудничества Армении и Греции в сфере обороны, работы, проводимые в направлении договоренностей, достигнутых в ходе переговоров, состоявшихся в декабре 2023 года в Афинах , также были изложены ряд новых направлений сотрудничества. .
После ратификации соглашения о военно-техническом сотрудничестве между правительствами двух стран было решено придать военно-техническому сотрудничеству новое направление. В ходе встречи стороны также обменялись мнениями по вопросам региональной безопасности.