Դեսպան Մակունցը քաղաքապետ Բասսին է փոխանցել Տիգրան Ավինյանի նամակը
Ս․թ․ մարտի 1-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցի աշխատանքային այցը Լոս Անջելես մեկնարկեց պաշտոնական հանդիպումներով։ Այցի առաջին օրը դեսպան Մակունցը հանդիպեց Լոս Անջելեսի քաղաքապետ Քերըն Բասսի հետ։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի նախագահ Փոլ Քրեքորյանը, Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Կարեն Իսրայելյանը։
Դեսպան Մակունցը քաղաքապետ Բասսին փոխանցեց Երևանի քաղաքապետ Տիգրանի Ավինյանի նամակը՝ երկու քաղաքների միջև համագործակցությունը խթանելու վերաբերյալ։ Զրուցակիցները պայմանավորվեցին կապի մեջ դնել քաղաքապետարանների ներկայացուցիչներին՝ փոխգործակցության բազմոլորտ օրակարգ մշակելու համար։
Հաջորդիվ՝ դեսպան Մակունցը առանձին հանդիպում ունեցավ նաև Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի նախագահ Փոլ Քրեքորյանի հետ, որի ընթացքում ուրվագծվեցին երկկողմ աշխատանքներն առաջ մղելու հնարավորությունները:
Նույն օրը դեսպան Մակունցը հանդիպեց նաև Լոս Անջելեսի ոստիկանապետի տեղակալ Դանիել Ռանդոլֆի հետ: Դեսպան Մակունցը զրուցակցին ներկայացրեց Ներքին գործերի նախարարությունում բարեփոխումների հիմնական ուղղությունները, փոխանցեց Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի նամակն՝ ուղղված Լոս Անջելեսի ոստիկանապետին։ Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին համագործակցության հնարավոր ոլորտների վերաբերյալ։ Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց աշխատանքներ սկսել հատկապես կրթական, փորձի փոխանակման ծրագրեր իրականացնելու, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ուղղություններով:

Посол Макунц передала письмо Тиграна Авиняна мэру Бассу
1 марта  рабочий визит посла РА в США Лилит Макунц в Лос-Анджелес начался с официальных встреч. В первый день визита посол Макунц встретилась с мэром Лос-Анджелеса Керном Бассом. На встрече также присутствовали председатель городского совета Лос-Анджелеса Пол Крекорян и генеральный консул РА в Лос-Анджелесе Карен Исраелян.
Посол Макунц передала мэру Бассу письмо от мэра Еревана Тиграна Авиняна о развитии сотрудничества между двумя городами. Собеседники договорились связаться с представителями мэрий для разработки программы многосекторального сотрудничества.
Далее посол Макунц также провела отдельную встречу с президентом городского совета Лос-Анджелеса Полом Крекоряном, в ходе которой были намечены возможности продвижения двусторонней работы.
В тот же день посол Макунц также встретилась с заместителем начальника полиции Лос-Анджелеса Дэниелом Рэндольфом. Посол Макунц представил собеседнику основные направления реформ в МВД, передала письмо министра внутренних дел Ваге Казаряна, адресованное начальнику полиции Лос-Анджелеса. Собеседники обменялись идеями о возможных направлениях сотрудничества. Достигнута договоренность о начале работы, в частности, по образовательным программам, программам обмена опытом, а также по другим направлениям, представляющим взаимный интерес.