Հանդիպել են Հայաստանի և Մոզամբիկի ԱԳ նախարարները
Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Մոզամբիկի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Վերոնիկա Մակամոյի հետ:
Նախարարներն անդրադարձել են երկու երկրների միջև համագործակցության օրակարգի, քաղաքական երկխոսության ընդլայնմանն առնչվող հարցերի՝ երկուստեք պատրաստակամություն հայտնելով ջանքեր գործադրել բոլոր հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում փոխգործակցությունը խորացնելու հարցում:
Հանդիպման օրակարգում են եղել նաև բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկուստեք ընդգծվել է խաղաղության ճանապարհին միջազգային իրավունքի հանրահայտ սկզբունքների հարգման կարևորությունը։

Встреча министров иностранных дел Армении и Мозамбика
В рамках Дипломатического форума в Анталии Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с Министром иностранных дел Республики Мозамбик Вероникой Макамо.
Министры затронули вопросы, связанные с повесткой дня сотрудничества двух стран, расширением политического диалога, выразив готовность с обеих сторон приложить усилия для углубления сотрудничества во всех сферах интересов.
В повестку дня встречи также вошли вопросы, связанные с сотрудничеством на многосторонних площадках.
Обе стороны подчеркнули важность соблюдения известных принципов международного права на пути к миру.