Լավրովը` «Զվարթնոցում» ռուս սահմանապահների հարցի մասին
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովն ասել է, որ չի կարող հաստատել Երևանի օդանավակայանում ռուս սահմանապահների ներկայության իրագործելիության քննարկման մասին լուրերը. այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Հայաստանի ղեկավարության հայտարարությունները Ռուսաստանին ստիպում են մտածել, թե ինչպես դրանք հաշվի առնել սեփական գործնական քայլերում»,- ասել է Լավրովը։
Հիշեցնենք՝ երեկ՝ խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն անդրադառնալով այս հարցին ասել էր, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանում ռուս սահմանապահների հարցը մեզ անհանգստացնում է, ինչպես հանրության մեծ մասին։ «Այդ հարցը մեր քաղաքական թիմի օրակարգում է, քննարկումներ են տեղի ունենում։ Երբ քննարկումների արդյունքում որոշումներ լինեն, այդ որոշումների մասին կիմանանք բոլորս՝ ինստիտուտցիոնալ ճանապարհով»։

Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что не может подтвердить новость об обсуждении возможности присутствия российских пограничников в ереванском аэропорту. Об этом сообщает "ТАСС".
" Заявления руководства Армении заставляют Россию задуматься о том, как учесть их в своих практических шагах ", - сказал Лавров.
Напомним: вчера в ходе парламентских брифингов секретарь фракции "Гражданский договор" НС Артур Ованнесян, касаясь этого вопроса, заявил, что "вопрос российских пограничников в аэропорту "Звартноц" беспокоит, как нас, так и большую часть общества". « Этот вопрос стоит на повестке дня нашей политической команды, ведутся дискуссии. по итогам обсуждений, если будут какие-либо решения, то об этом станет известно институциональным путем ».