Հունաստանի պաշտպանության նախարարը կայցելի Հայաստան
Մարտի 1-ին Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասին։
Կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հունաստանի միջև երկկողմ համագործակցության ուղղությամբ իրականացված և իրականացվելիք քայլերը։ Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի 2023թ․ դեկտեմբերին Հունաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։
Դեսպան Տիգրան Մկրտչյանն ընդգծել է, որ հաջորդ շաբաթ Հունաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնական այցը Հայաստան նոր լիցք կհաղորդի ռազմական ոլորտում երկու երկրների ընդլայնվող համագործակցությանը։

The Minister of Defense of Greece will visit Armenia
On March 1, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Greece, Tigran Mkrtchyan, met with the Minister of National Defense of Greece, Nikos Dendias.
The parties discussed the steps implemented and to be implemented in the direction of bilateral cooperation between Armenia and Greece in defense. In this context, the implementation process of the agreements reached during the official visit of the RA Defense Minister to Greece in December 2023 was discussed.
Ambassador Tigran Mkrtchyan emphasized that next week, the official visit of the Minister of Defense of Greece to Armenia will give a new charge to the expanding cooperation of the two countries in the military field.