Միրզոյանը և Կլաարը քննարկել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները
Մարտի 1-ին Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը քննարկում է ունեցել Վրաստանում ճգնաժամի և Հարավային Կովկասի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի հետ:
Քննարկվել են տարածաշրջանում վերջին զարգացումները: Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է այն սկզբունքներին հավատարմության կարևորությունը, որոնք արտացոլված են Եվրոպական խորհրդի նախագահի մասնակցությամբ 2022թ. հոկտեմբերին Պրահայում և 2023թ. հոկտեմբերին Գրանադայում կայացած քառակողմ հանդիպումներից հետո ընդունված հայտարարություններում:

Mirzoyan and Klaar discussed the latest regional developments
On March 1, RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan and Toivo Klaar discussed the crisis in Georgia and the South Caucasus with the EU Special Representative within the framework of the Antalya Diplomatic Forum.
The latest developments in the region were discussed. Minister Mirzoyan emphasized the importance of adherence to the principles reflected in the statements made after the quadrilateral meetings held in Prague in October 2022 and Granada in October 2023 with the participation of the President of the European Council.