«Հայաստանի կողմից նախապայման չի եղել հանդիպելու հարցում». Ռուբինյանը՝ Քըլըչին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Թուրքիայի հատուկ բանագնաց, հայ-թուրքական կարգավորման բանակցություններում ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը հայտարարել է, թե Հայաստանում որոշ իրադարձություններ եղան, որոնք խաթարեցին հայ-թուրքական պայմանավորվածությունների կատարմանը․
«Ռուբենին հրավիրել եմ Անկարա, պատրաստ եմ գալ Երևան՝ բանակցությունների համար։ Լուծումներ գտնելու համար պիտի հանդիպենք, բայց ավելի քան 1 տարի է, չենք կարողանում հանդիպել»,- ասել է նա Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի ժամանակ։
Ի պատասխան Քըլըչի՝ Ռուբեն Ռուբինյանն արձագանքել է. «Հայաստանի և անձամբ իմ կողմից որևէ նախապայման չի եղել հանդիպելու հարցում։ Նախորդ անգամ, կարծես, հանդիպել ենք Թեհրանում։
Բայց այսպիսի զգայուն գործընթացների ամենակարևոր կողմը արդեն իսկ կայացած համաձայնությունների իրականացումն է»։

"There was no precondition on the part of Armenia to meet." Rubinyan to Kilic (VIDEO)
Serdar Kilic, a special envoy of Turkey and representative in the Armenian-Turkish settlement negotiations, stated that some events in Armenia undermined the implementation of the Armenian-Turkish agreements.
"I have invited Ruben to Ankara; I am ready to come to Yerevan for negotiations. We have to meet to find solutions, but we haven't been able to meet for more than a year," he said during the Antalya Diplomatic Forum.
Ruben Rubinyan responded to Kilic. "There were no preconditions for a meeting between Armenia and me personally. We met last time in Tehran.
However, the most critical aspect of such sensitive processes is the implementation of already established agreements."