Մեկնարկել են Միրզոյան-Բայրամով բանակցությունները
Բեռլինում մեկնարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի բանակցությունների երկրորդ փուլը։
«Համաձայն նախապես մեր կողմից հայտարարվածի, Բեռլինում մեկնարկել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի ղեկավարած պատվիրակությունների միջև բանակցությունների երկրորդ օրը:
Շարունակվում են քննարկումները Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հարցերի շուրջ»,- հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Հիշեցնենք, որ երկու երկրների ԱԳ նախարարները երեկ ևս հանդիպում են անցկացրել ընդլայնված ֆորմատով, որից հետո նաև տեղի է ունեցել Հայաստանի, Ադրբեջանի ու Գերմանիայի ԱԳ նախարարների հանդիպունմը։

В Берлине начался второй раунд переговоров между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана Араратом Мирзояном и Джейхуном Байрамовым.
"Согласно тому, что мы заранее анонсировали, в Берлине начался второй день переговоров между делегациями во главе с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
"Продолжаются обсуждения по вопросам процесса нормализации армяно-азербайджанских отношений", - сообщает МИД РА.
Напомним, что вчера министры иностранных дел двух стран провели встречу в расширенном составе, после которой также состоялась встреча министров иностранных дел Армении, Азербайджана и Германии.