Եռակողմ հանդիպմանը հաջորդել են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները
Փետրվարի 28-ին Բեռլինում կայացել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Գերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բերբոքի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հարցեր, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել գերմանական կողմին հանդիպումն ու բանակցությունները հյուրընկալելու համար: Գերմանիայի ԱԳ նախարարը հանդես է եկել մամուլի համար կարճ հայտարարությամբ»,- ասված է հաղորդագրությունում։
ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանն էլ X-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ Բեռլինում Գերմանիայի արտգործնախարարի մասնակցությամբ եռակողմ հանդիպումից հետո շարունակվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները։

За трехсторонней встречей последовали переговоры министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
28 февраля министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, министр иностранных дел Германии Анналена Бербок и министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провели в Берлине трехстороннюю встречу, в ходе которой были обсуждены вопросы процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, сообщает МИД РА.
Министр иностранных дел РА Мирзоян поблагодарил немецкую сторону за организацию встречи и переговоров. Министр иностранных дел Германии сделала короткое заявление для прессы", - говорится в сообщении.
Пресс-секретарь МИД РА Ани Бадалян на своей X-странице сообщила, что после трехсторонней встречи в Берлине с участием министра иностранных дел Германии переговоры между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана продолжились.