Եռակողմ հանդիպմանը հաջորդել են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները
Փետրվարի 28-ին Բեռլինում կայացել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Գերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բերբոքի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հարցեր, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել գերմանական կողմին հանդիպումն ու բանակցությունները հյուրընկալելու համար: Գերմանիայի ԱԳ նախարարը հանդես է եկել մամուլի համար կարճ հայտարարությամբ»,- ասված է հաղորդագրությունում։
ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանն էլ X-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ Բեռլինում Գերմանիայի արտգործնախարարի մասնակցությամբ եռակողմ հանդիպումից հետո շարունակվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները։

The negotiations of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan followed the tripartite meeting
On February 28, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, German Foreign Minister Annalena Baerbock, and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov held a tripartite meeting in Berlin, during which issues of the process of normalizing relations between Armenia and Azerbaijan were discussed, the RA Foreign Ministry reports.
RA Foreign Minister Mirzoyan thanked the Germans for hosting the meeting and negotiations. The Minister of Foreign Affairs of Germany made a short statement for the press," the message says.
RA MFA Spokesperson Ani Badalyan informed on her X page that after the tripartite meeting in Berlin with the participation of the German Foreign Minister, the negotiations between the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan continued.