Միրզոյանն ընդգծել է ՄՍՀԿ պայմանագրային բազային ՀՀ միանալու հանգամանքը
Փետրվարի 27-ին Ժնևում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության Գլխավոր տնօրեն Դարեն Թանգի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ՄՍՀԿ միջև համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները՝ պատրաստակամություն հայտնելով շարունակել ջանքերն առավել սերտ գործընկերության ուղղությամբ, այդ թվում՝ կոնկրետ ծրագրերի իրականացման միջոցով։ Երկուստեք ընդգծվել է բարձր տեխնոլոգիաների, նորարարության, տնտեսության, կրթական ոլորտներում, ինչպես նաև գործարար կապերի առաջմղման, կանանց ու երիտասարդության ներգրավվման ավելացման ուղղությամբ փոխգործակցության մեծ ներուժը և այն առավելագույնս օգտագործելու պատրաստակամությունը: Այս առնչությամբ նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ՄՍՀԿ պայմանագրային բազային ՀՀ միանալու հանգամանքը և համագործակցության արդեն իսկ ձևավորված հաջող փորձը:
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ՄՍՀԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձ են կատարել հնարավոր փոխայցելություններին, ինչպես նաև ՄՍՀԿ ակադեմիայի հետ համագործակցության միջոցով ընձեռնվող հնարավորություններին: Մտքեր են փոխանակվել նաև մտավոր սեփականության ազգային ուսումնական կենտրոնի ստեղծման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին:

Mirzoyan emphasized the fact that RA joined the WIPO treaty base
On February 27, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Darren Tang, Director General of the World Intellectual Property Organization, in Geneva.
The interlocutors discussed the prospects of expanding cooperation between Armenia and the WIPO, expressing readiness to continue efforts towards closer partnership, including by implementing specific projects. Both sides emphasized the high potential of interaction in the fields of high technologies, innovation, economy, and education, as well as the promotion of business relations, increasing the involvement of women and youth, and the willingness to use it to the maximum. In this regard, Minister Mirzoyan emphasized that RA joined the WIPO treaty base and the already-formed successful cooperation experience.
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia and the Secretary General of the WIPO discussed possible mutual visits and the opportunities provided through cooperation with the WIPO Academy. Thoughts on the works carried out to create the National Intellectual Property Training Center were exchanged.