«Հույս ունենանք՝ ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳՆ-ների հանդիպմանն առաջընթաց կարձանագրվի». վարչապետ
Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարության ժամանակ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների՝ սպասվող հանդիպման ընթացքում հնարավոր կլինի առաջընթաց գրանցել․
«Տեղյակ եք, որ առաջիկայում սպասվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հերթական հանդիպումը։ Հույս ունենանք, որ այդ հանդիպման ընթացքում հնարավոր կլինի առաջընթաց արձանագրել»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Երկու երկրների վարչապետները քննարկել են տարածաշրջանի խնդիրներն ու անելիքները՝ հետագա առաջընթացն ապահովելու համար։

В ходе заявления по итогам переговоров с премьер-министром Греции Кириакосом Мицотакисом премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил надежду, что удастся добиться прогресса в ходе предстоящей встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
" Вы знаете, что в ближайшее время ожидается очередная встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана. Будем надеяться, что в ходе этой встречи удастся добиться прогресса ", - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министры двух стран обсудили проблемы региона и то, что необходимо сделать для обеспечения дальнейшего прогресса.