Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների հեռախոսազրույցը․ Փաշինյանը Կոբախիձեին հրավիրել է Հայաստան
Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ:
ՀՀ վարչապետը Վրաստանի գործընկերոջը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է բարձր պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ:
Զրուցակիցները կարևորել են երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացումն ու խորացումը և պատրաստակամություն հայտնել սերտորեն համագործակցել այս ուղղությամբ:
Վարչապետ Փաշինյանը վարչապետ Կոբախիձեին հրավիրել է պաշտոնական այց կատարել Հայաստանի Հանրապետություն: Վրաստանի վարչապետը ընդունել է հրավերը:

Состоялся телефонный разговор премьер-министров Армении и Грузии. Пашинян пригласил Кобахидзе в Армению
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе.
Премьер-министр РА еще раз поздравил своего грузинского коллегу со вступлением на высокий пост и пожелал ему успехов.
Собеседники подчеркнули дальнейшее развитие и углубление двусторонних отношений и выразили готовность тесно сотрудничать в этом направлении.
Премьер-министр Пашинян пригласил премьер-министра Кобахидзе посетить Республику Армения с официальным визитом. Премьер-министр Грузии принял приглашение.