Ֆրանսիայի վարչապետն ընդունել է Հայաստան այցելելու՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերը
Ֆրանսիայի վարչապետը ողջունել է Նիկոլ Փաշինյանի այցը և ընդգծել իր գլխավորած կառավարության պատրաստակամությունը` հետևողականորեն զարգացնելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Գաբրիել Ատալին վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ: Վարչապետը կարևորել է Ֆրանսիայի կառավարության հետ տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության խորացումն ու ընդլայնումը:
Մասնավորապես, զրուցակիցները քննարկել են առևտրատնտեսական կապերի, շինարարության, ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, ջրային ոլորտի կառավարման, զբոսաշրջության բնագավառներում գործակցությանը և համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է Ֆրանսիայի կառավարության աջակցությունը Հայաստանին` շուկաների դիվերսիֆիկացման, ինչպես նաև ստանդարտների ներդրման ուղղությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը Գաբրիել Ատալին պաշտոնական այցով հրավիրել է Հայաստան: Ֆրանսիայի վարչապետը հրավերը սիրով ընդունել է:

The Prime Minister of France accepted Nikol Pashinyan's invitation to visit Armenia
The Prime Minister of France welcomed Nikol Pashinyan's visit and emphasized the readiness of the government, led by him, to develop consistent cooperation with Armenia.
Nikol Pashinyan congratulated Gabriel Attal on assuming the post of Prime Minister and wished him success. The Prime Minister highlighted the deepening and expansion of cooperation with the French government in various fields.
In particular, the interlocutors discussed a wide range of issues related to trade and economic relations, construction, infrastructure development, energy, water sector management, cooperation, and the implementation of joint projects in tourism.
Prime Minister Pashinyan emphasized the French government's support for Armenia in the direction of diversifying markets, as well as the introduction of standards.
Nikol Pashinyan invited Gabriel Attal to Armenia on an official visit. The French Prime Minister gladly accepted the invitation.