Մխիթար Հայրապետյանն ու Սերգեյ Կոպիրկինն անդրադարձել են համագործակցության խնդրահարույց թեմաներին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին։
Մխիթար Հայրապետյանը կարևորել է նախարարության գործունեության բոլոր ուղղություններով երկու երկրների միջև համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, անդրադարձել բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի առաջիկա ռազմավարական ծրագրերին, նախաձեռնություններին, այդ ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել համագործակցության խնդրահարույց թեմաներին։
Սերգեյ Կոպիրկինը շնորհավորել է Մխիթար Հայրապետյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, նշել, որ փոխադարձ շահավետ և արդյունավետ համագործակցության համար առկա է մեծ ներուժ, ուստի Ռուսաստանը պատրաստակամ է զարգացնելու և ընդլայնելու գործակցությունն ինչպես արդեն նախանշված, այնպես էլ նոր ուղղություններով։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկկողմ ծրագրերի իրականացման ընթացքին, գործակցության նոր հնարավորություններին, ռուսական ոլորտային ընկերությունների ներկայացվածությանն ու գործունեությանը Հայաստանում, երկուստեք մասնակցությանը ոլորտային ցուցահանդեսներին և մի շարք այլ թեմաների։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել լայն օրակարգով շարունակելու կառուցողական քննարկումները համագործակցության շուրջ։

Мхитар Айрапетян и Сергей Копыркин обсудили проблемные темы сотрудничества
21 февраля министр высокотехнологичной промышленности РА Мхитар Айрапетян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Мхитар Айрапетян подчеркнул возможности расширения сотрудничества между двумя странами по всем направлениям деятельности министерства, коснулся предстоящих стратегических планов, инициатив сектора высоких технологий, работ, проводимых в этом направлении, а также коснулся проблемных тем сотрудничества.
Сергей Копыркин поздравил Мхитара Айрапетяна с вступлением в должность, отметил, что существует большой потенциал для взаимовыгодного и эффективного сотрудничества, поэтому Россия готова развивать и расширять сотрудничество как по уже намеченным, так и по новым направлениям.
В ходе встречи были обсуждены ход реализации двусторонних программ, новые возможности сотрудничества, представительство и деятельность компаний российского сектора в Армении, участие обеих сторон в отраслевых выставках и ряд других тем.
Стороны выразили готовность продолжить конструктивные дискуссии по вопросам сотрудничества по широкой повестке дня.