Հայաստանը տատանումներ չի անում, այլ դիվերսիֆիկացնում է անվտանգության համակարգը. ԱԽ քարտուղար
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու հարցում Հայաստանի, այսպես կոչված, «տատանումների» վերաբերյալ ՌԴ ներկայացուցիչների հայտարարություններին։
Գրիգորյանը շեշտել է, թե Հայաստանը տատանումներ չի կատարում, այլ դիվերսիֆիկացնում է արտաքին քաղաքականությունն ու անվտանգությունը, և դա անում է բացահայտ: Ըստ նրա, դիվերսիֆիկացիան ներառում է ոչ միայն Արևմուտքը, այլև Հնդկաստանը և մի շարք այլ երկրներ:
«Հայաստանը, տեսնելով, որ անվտանգության համակարգը, որի մաս է կազմում Հայաստանը, 2020-21 թվականներին չի աշխատել և ընդհանրապես գործունակ չէ, իր համար անվտանգության այլ երաշխիքներ է փնտրում և շարունակելու է աշխատել այդ ուղղությամբ։ Այստեղ ես ոչ մի խնդիր չեմ տեսնում։ Մենք հաստատակամ ենք մեր քաղաքականության մեջ և իրականացնում ենք մեր մտադրությունները»,- ասել է նա։

Armenia does not fluctuate, but it diversifies its security system. Secretary of the Security Council
SC Secretary Armen Grigoryan referred to the Russian Federation representatives' statements regarding Armenia's so-called "hesitations" regarding the withdrawal from the CSTO.
Grigoryan emphasized that Armenia does not fluctuate but diversifies foreign policy and security and does so openly. According to him, diversification includes the West, India, and several other countries.
"Armenia, seeing that the security system of which Armenia is a part did not work in 2020-21 and is not functional at all, is looking for other security guarantees and will continue to work in that direction. I don't see any problem here. We are firm in our policy and implement our intentions," he said.