Նիկոլ Փաշինյանը և Ստեֆանո Տոմատն անդրադարձել են ԵՄ դիտորդների հետագա գործունեությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական միության արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատին:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Տոմատի այցը Հայաստան և կարևորել Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ առաքելության արդյունավետ գործունեությունը նպաստում է տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության ապահովմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը և Ստեֆանո Տոմատն անդրադարձել են ԵՄ դիտորդական առաքելության արդյունքներին, վերջինիս հետագա գործունեությանը վերաբերող հարցերի:
Երկուստեք ընդգծվել է Հայաստան-ԵՄ բազմաոլորտ համագործակցության շարունակական զարգացման կարևորությունը:

Nikol Pashinyan and Stefano Tomat referred to the further activities of EU observers
Prime Minister Nikol Pashinyan received Stefano Tomati, Commander of Civil Operations of the European Union External Action Service.
The Prime Minister welcomed Mr. Tomat's visit to Armenia and highlighted the activities of the EU civilian mission on the Armenia-Azerbaijan border. Nikol Pashinyan noted that the effective operation of the mission contributes to ensuring peace and stability in the region.
Prime Minister Pashinyan and Stefano Tomat referred to the results of the EU observation mission and issues related to its future activities.
Both sides emphasized the importance of the continuous development of Armenia-EU multi-sectoral cooperation.