Քննարկվել է Երուսաղեմում հայկական թաղամասի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
Փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտագային համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Այման ալ Սաֆադիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության ակտիվացմանը, փոխայցելություններին, երկու երկրների միջև տարբեր ոլորտներում ինտենսիվ համագործակցության հետագա ընդլայնմանը։ Գոհունակությամբ արձանագրվել են մասնավորապես կրթության ոլորտում փոխանակումները և առկա լրացուցիչ հնարավորությունները։
Հայաստանի և Հորդանանի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։ Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ՀՀ մոտեցումներն առանցքային հարցերի շուրջ։

The situation around the Armenian quarter in Jerusalem was discussed.
On February 18, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with the Deputy Prime Minister of the Hashemite Kingdom of Jordan, Minister of Foreign Affairs and Diaspora, Ayman al-Safadi, within the framework of the Munich Security Forum.
During the meeting, reference was made to the activation of high-level political dialogue, mutual visits, and further expansion of intensive cooperation between the two countries in various fields. Exchanges and additional opportunities in the field of education were noted with satisfaction.
The Foreign Ministers of Armenia and Jordan exchanged ideas on regional issues. Ararat Mirzoyan presented RA approaches to critical problems regulating relations between Armenia and Azerbaijan.