Քննարկվել է Երուսաղեմում հայկական թաղամասի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
Փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտագային համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Այման ալ Սաֆադիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության ակտիվացմանը, փոխայցելություններին, երկու երկրների միջև տարբեր ոլորտներում ինտենսիվ համագործակցության հետագա ընդլայնմանը։ Գոհունակությամբ արձանագրվել են մասնավորապես կրթության ոլորտում փոխանակումները և առկա լրացուցիչ հնարավորությունները։
Հայաստանի և Հորդանանի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։ Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ՀՀ մոտեցումներն առանցքային հարցերի շուրջ։

Обсуждена ситуация вокруг армянского квартала в Иерусалиме
18 февраля в рамках Мюнхенского форума по безопасности министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян встретился с заместителем премьер-министра Иорданского Хашимитского Королевства, министром иностранных дел и диаспоры Айманом ас-Сафади.
В ходе встречи речь шла об активизации политического диалога на высоком уровне, взаимных визитах, дальнейшем расширении интенсивного сотрудничества между двумя странами в различных сферах. С удовлетворением были отмечены обмены и дополнительные возможности в сфере образования.
Министры иностранных дел Армении и Иордании обменялись мнениями по региональным вопросам. Арарат Мирзоян представил подходы РА к ключевым вопросам в процессе регулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.