Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լեհաստանի ԱԳ նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկիի հետ
Փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լեհաստանի ԱԳ նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկիի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր։ Արարատ Միրզոյանն իր լեհ գործընկերոջն է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները՝ ընդգծելով հայկական կողմի մոտեցումներն առանցքային հարցերի շուրջ։
Տարածաշրջանում տրանսպորտային և տնտեսական կապուղիների ապաշրջափակման համատեքստում Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը՝ որպես տնտեսական փոխկապակցվածության ապահովման և Հարավային Կովկասում խաղաղության կարևոր երաշխիք։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Լեհաստանի միջև երկկողմ համագործակցության հարցերի։ Նախարարները նաև մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև համապարփակ գործընկերության օրակարգի, վերջինիս ընդլայնման և փոխգործակցության խորացման հեռանկարների շուրջ։

On February 18, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Polish Foreign Minister Radoslaw Sikorski within the framework of the Munich Security Forum.
The interlocutors discussed regional security issues. Ararat Mirzoyan presented the latest developments in regulating Armenia-Azerbaijan relations to his Polish counterpart, emphasizing the Armenian side's approaches to critical problems.
In the context of unblocking transport and economic channels in the region, Ararat Mirzoyan presented the "Crossroads of Peace" program developed by the RA government as an essential guarantee of ensuring economic interconnection and peace in the South Caucasus.
A reference was made to issues of bilateral cooperation between Armenia and Poland. The ministers also exchanged ideas on the comprehensive partnership agenda between Armenia and the European Union, the prospects for its expansion, and the deepening of cooperation.