Միրզոյանը ԱՄՆ պետդեպի ներկայացուցչի հետ քննարկել է տարածաշրջանում վերջին զարգացումները
Փետրվարի 17-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետդեպարտամենտի քաղաքային և նահանգային դիվանագիտության հատուկ ներկայացուցիչ Նինա Հաչիգյանի հետ։
Մտքեր են փոխանակվել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ գործընկերության օրակարգային հարցերի շուրջ։ Անդրադարձ է կատարվել առաջիկա միջոցառումներին, ինչպես նաև քաղաքների, համապատասխանաբար մարզերի ու նահանգների միջև համագործակցության հնարավորություններին։
Զրուցակիցները քննարկել են Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում վերջին զարգացումներին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։

17 февраля в рамках Мюнхенской конференции по безопасности министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился со специальным представителем Госдепартамента США по субнациональной дипломатии Ниной Хачигян.
Состоялся обмен мнениями по вопросам, стоящим на повестке двустороннего партнерства между Арменией и США. Были затронуты предстоящие мероприятия, а также возможности сотрудничества между городами, а также областями и штатами соответственно.
Собеседники обсудили вопросы безопасности на Южном Кавказе. Были затронуты последние события в регионе, процесс урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
Арарат Мирзоян проинформировал Нину Хачигян о шагах, предпринятых для обеспечения нужд и прав насильственно перемещенного армянского населения из Нагорного Карабаха.