Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Լիխտենշտայնի իշխանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում շարունակում է երկկողմ հանդիպումները միջազգային գործընկերների հետ:
Համաժողովի երկրորդ օրը վարչապետի առաջին հանդիպումը եղել է Լիխտենշտայնի իշխան Ալոիս ֆոն ունդ ցու Լիխտենշտայնի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Լիխտենշտայն հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու փոխգործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, կողմերը կարևորել են առևտրատնտեսական կապերի խորացումն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Լեխտենշտայնի իշխանը կարևորել է Միջազգային քրեական դատարանին Հայաստանի անդամակցությունը, Հայաստանի ժողովրդավարական բարեփոխումների հավակնոտ օրակարգը:
Փոխգործակցության զարգացման համատեքստում զրուցակիցները շեշտել են բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպման անհրաժեշտությունը:
Մտքեր են փոխանակվել հարավային Կովկասում ու միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ: Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ հայկական կողմի սկզբունքներն ու դիրքորոշումները:

Nikol Pashinyan had a meeting with the Prince of Liechtenstein
Prime Minister Nikol Pashinyan continues bilateral meetings with international partners within the framework of the Munich Security Conference.
On the second day of the conference, the Prime Minister's first meeting was with Prince Alois von und zu Liechtenstein of Liechtenstein. The interlocutors discussed issues related to the further development of Armenia-Liechtenstein relations and the expansion of cooperation. In particular, the parties emphasized the deepening of trade and economic ties and the implementation of consistent steps in that direction.
The prince of Liechtenstein emphasized Armenia's membership in the International Criminal Court and Armenia's ambitious agenda for democratic reforms.
In the context of the development of cooperation, the interlocutors emphasized the need to organize high-level mutual visits.
Thoughts were exchanged on the processes in the South Caucasus and the international arena. Prime Minister Pashinyan presented the principles and positions of the Armenian side towards regulating Armenia-Azerbaijan relations.