Վարչապետը հանդիպել է Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի նախագահ Դեյմոն Ուիլսոնի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում ժողովրդավարության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին, ՀՀ կառավարության հավակնոտ օրակարգի առաջմղմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարի քայլերին, խոսքի և մամուլի ազատությանը վերաբերող հարցեր:
Դեյմոն Ուլիսոնն ընդգծել է վերջին տարիներին Հայաստանի առաջընթացը վերոնշյալ ոլորտներում` պատրաստակամություն հայտնելով հետագայում ևս օժանադակություն ցուցաբերել ՀՀ կառավարության ծրագրերին:
Կարևորվել է ՀՀ կառավարության և Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի միջև հետագա սերտ համագործակցությունը:

The Prime Minister met with the President of the National Democracy Support Fund
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Damon Wilson, president of the National Democracy Support Fund.
The interlocutors discussed the reforms implemented in the field of democracy in Armenia, the promotion of the ambitious agenda of the RA government, steps to fight against corruption, freedom of speech, and the press.
Damon Ullison emphasized Armenia's progress in the areas mentioned above in recent years, expressing his willingness to support the programs of the RA government further.
Further close cooperation between the RA government and the National Democracy Support Fund was emphasized.