Կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Օլաֆ Շոլցի հանդիպումը
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում կայացել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հանդիպումը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Գերմանիա երկկողմ օրակարգին վերաբերելի հարցեր, ինչպես նաև անդրադարձել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:
Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել կանցլեր Շոլցի ջանքերը` երկխոսությանն աջակցելու, Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության ապահովման ուղղությամբ: Վարչապետը վերահաստատել է Հայաստանի Հանրապետության հավատամրությունը խաղաղության գործընթացին:

Nikol Pashinyan and Olaf Scholz met
Prime Minister Nikol Pashinyan and German Chancellor Olaf Scholz met within the framework of the Munich Security Conference.
The interlocutors discussed issues related to the Armenia-Germany bilateral agenda and referred to the process of regulating Armenia-Azerbaijan relations.
Nikol Pashinyan highly appreciated Chancellor Scholz's efforts to support the dialogue and ensure peace and stability in the South Caucasus region. The Prime Minister reaffirmed the loyalty of the Republic of Armenia to the peace process.