Հայաստանի և Իրաքի վարչապետները քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
Մյունխենում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Իրաքի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի ու Մոհամեդ Շիա Սաբար Ալիի հանդիպումը:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-Իրաք բազմաոլորտ համագործակցությունը և ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը: Այդ առումով, ընդգծվել է Իրաքի նախագահի` նախորդ տարի Հայաստան կատարած այցի և առաջիկայում ՀՀ նախագահի` Իրաք նախատեսվող այցի կարևորությունը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների շուրջ:

Премьер-министры Армении и Ирака обсудили региональные вопросы
В Мюнхене состоялась встреча премьер-министров Армении и Ирака Никола Пашиняна и Мохамеда Шиа Сабара Али.
Собеседники подчеркнули важность многосекторального сотрудничества между Арменией и Ираком и последовательной реализации достигнутых договоренностей. В этой связи была подчеркнута важность прошлогоднего визита президента Ирака в Армению и предстоящего визита президента РА в Ирак.
Состоялся также обмен мыслями по вопросам регионального значения, а также другим темам, представляющим взаимный интерес.