Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները երբևէ այսքան ամուր չեն եղել, հայտարարել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։ Նախարարի խոսքերն է մեջբերել ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը:
«Սա ոչ միայն Հայաստան-ԵՄ Գործընկերության կիրարկման զեկույցի և ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի համատեղ հայտարարության եզրակացությունն է, այլև ուղերձ, որը շեշտադրել ենք վերջին օրերին իմ այցերի ընթացքում՝ գործընկերներիս հետ Հաագայում, Փարիզում, Բրյուսելում և Լյուքսեմբուրգում տեղի ունեցած հանդիպումների ժամանակ:
Մենք համատեղ աշխատում ենք փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով նոր շոշափելի արդյունքներ գրանցելու համար»,- ասել է Միրզոյանը:

«Отношения Армения-ЕС никогда не были такими крепкими». Арарат Мирзоян
Отношения Армения-ЕС никогда не были такими крепкими, заявил министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян. Слова министра процитировала пресс-секретарь МИД Ани Бадалян.
"Это не только заключение отчета о реализации партнерства Армения-ЕС и совместного заявления Совета партнерства РА-ЕС, но и послание, которое мы подчеркнули в ходе моих визитов и встреч с нашими партнерами в Армении и ЕС. Гааге, Париже, Брюсселе и Люксембурге в последние дни.
Мы работаем вместе по направлениям, представляющим взаимный интерес, чтобы зафиксировать новые ощутимые результаты", - сказал Мирзоян.