Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանապուլսին, ով նոր է ստանձնել դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին և մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ ի նպաստ Հայաստան-Հունաստան բարեկամական հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ամրապնդման: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է փոխգործակցության շարունակական զարգացումը բոլոր ոլորտներում, այդ թվում՝ առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման, համատեղ նոր ծրագրերի իրականացման առումով:
Նշելով, որ Հունաստանի հետ Հայաստանն ունի հագեցած օրակարգ՝ դրա իրացման համատեքստում վարչապետը կարևորել է կառավարությունների միջև ակտիվ և ինտենսիվ համագործակցությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են առաջիկայում բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպմանը, Հայաստան-Հունաստան բազմաոլորտ համագործակցության օրակարգին, Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների շուրջ:

Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Греции в Армении Христоса Софианапулоса, только что принявшего на себя дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр поздравил посла и пожелал ему плодотворной работы для дальнейшего развития и укрепления дружественных отношений Армения-Греция. Никол Пашинян подчеркнул постоянное развитие сотрудничества во всех сферах, в том числе расширение торгово-экономических связей, реализацию новых совместных проектов.
Отметив, что у Армении очень насыщенная повестка дня с Грецией, в контексте ее реализации премьер-министр подчеркнул активное и интенсивное сотрудничество между правительствами.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с организацией взаимных визитов на высоком уровне в ближайшем будущем, повесткой многосекторного сотрудничества между Арменией и Грецией, сотрудничеством между Арменией и Евросоюзом, демократическими реформами, реализуемыми в нашей стране, а также процессами, происходящими в нашей стране и на Южном Кавказе. Состоялся обмен мыслями и на другие темы, представляющие взаимный интерес.