«Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում այլևս չեմ ծառայելու Ձեզ». Քերոբյանը լքում է պաշտոնը
Ստացվեց այնպես, որ ես էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում այլևս չեմ ծառայելու Ձեզ։ Այս 3-ից ավել տարվա ընթացքում աշխատել եմ անմնացորդ նվիրվածությամբ, լցված սիրով Հայաստանի յուրաքանչյուր բնակչի նկատմամբ։ Աշխատել եմ շաբաթական առնվազն վեց օր, միջինում առավոտվա 8-ից երեկոյան 9-ը, երեք տարվա ընթացքում ընդհանուր առմամբ 15-16 օգտագործված արձակուրդային օրերով։ Իմ աշխատանքի յուրաքանչյուր օրը ապրել եմ օր առաջ հզոր Հայաստան ունենալու գերիշխող մղումով։ Եղել եմ վճռական, ազնիվ ու նվիրված հայրենիքին։
2020թ համեմատ 2023թ Հայաստանի ՀՆԱ-ն ԱՄՆ դոլարով աճել է մոտ 100%-ով, իսկ ՀՀ դրամով` մոտ 50%-ով։ Հայաստանը մեկ շնչին բաժին ընկնող ՀՆԱ-ի ցուցանիշով այս ընթացքում 112րդ տեղից բարձրացել է 86-րդը, մենք այս ցուցանիշով առաջին անգամ անցել ենք Ադրբեջանին, Բելառուսին, բազմաթիվ այլ երկրների։ Էկոնոմիկայի նախարարության բյուջետավորված ծրագրերը 2019-ի 12.5 մլրդ դրամից աճել են 91 մլրդ դրամի` 2024թ համար։ Կտրուկ աճել է աշխատանքի արտադրողականությունը, ներդրումների ծավալը, Հայաստանին արտաքին առևտրաշրջանառությունը։
Երբ 2020թ նոյեմբերի 20-ին ստանձնում էի նախարարի պաշտոնը, մեծ էր հավանականությունը, որ մի քանի օր կամ ամիս կմնամ այդտեղ. իշխանափոխության հավանականությունը շատ մեծ էր։ Այս ժամանակահատվածում բազմաթիվ անհամաձայնությունների պատճառով բազմիցս ուզեցել եմ լքել այս աշխատանքը, սակայն ստորադասել եմ իմ անձը, որպեսզի առավելագույնի հասցնեմ իմ ծառայության արժեքը իմ երկրին։
Շնորհակալ եմ վարչապետին իմ երկրին ծառայելու այս հնարավորության համար»,- գրել է նա ֆեյսբուքի իր էջում։

"I will no longer serve you as the Minister of Economy." Kerobyan leaves the post.
I will no longer serve you as the Minister of Economy. During these 3-plus years, I have worked with unwavering devotion, filled with love for every resident of Armenia. I worked at least six days a week, on average from 8 am to 9 pm, with 15-16 used vacation days over three years. I lived every day of my work with the dominant desire to have a strong Armenia the day before. I was determined, honest, and devoted to the motherland.
Compared to 2020, the GDP of Armenia in 2023 increased by about 100% in US dollars and by about 50% in AMD. During this period, Armenia rose from 112th place to 86th place in terms of GDP per capita; we surpassed Azerbaijan, Belarus, and many other countries with this indicator for the first time. The budgeted programs of the Ministry of Economy increased from 12.5 billion drams in 2019 to 91 billion drams in 2024. Labor productivity, volume of investments, and foreign trade turnover in Armenia have increased sharply.
When I assumed the ministerial position on November 20, 2020, there was a high probability that I would stay there for a few days or months. The possibility of a change of power was very high. Due to many disagreements during this period, I wanted to leave this job many times, but I subordinated myself to maximize the value of my service to my country.
I thank the Prime Minister for this opportunity to serve my country," he wrote on his Facebook page.