ԶՈՒ-ում կադրային նոր փոփոխություններ են տեղի ունեցել։
Նախագահի հրամանագրով Կարեն Գրիգորյանը նշանակվել է ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ՝ ազատելով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետի պաշտոնից:
Վիգեն Մկրտչյանը նշանակվել է ԶՈՒ ԳՇ կապի զորքերի պետ-կապի և ավտոմատացված կառավարման համակարգերի վարչության պետ:
Թեմուր Շահնազարյանը նշանակվել է ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ-զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ՝ ազատելով ԶՈՒ կապի զորքերի պետ-կապի և ավտոմատացված կառավարման համակարգերի վարչության պետի պաշտոնից:
Վաչագան Ներսեսյանն ազատվել է ՀՀ ԶՈՒ պատրաստության գլխավոր վարչության մարտական պատրաստության վարչության պետի պաշտոնից: ԶՈՒ ԳՇ շտաբի մարտական պատրաստության վարչության պետ է նշանակվել Դավիթ Ալեքսանյանը։
Արսեն Մանգասարյանը նշանակվել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի պետ՝ ազատելով Խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատարի պաշտոնից: Նրա փոխարեն Խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար է նշանակվել Համլետ Լևոնյանը։

New personnel changes in the Armed Forces
By presidential decree, Karen Grigoryan was appointed deputy head of the Armed Forces General Staff, removing him from the post of head of the engineering troops of the Republic of Armenia.
Vigen Mkrtchyan was appointed the head of the communication and automated management systems department of the communication troops of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan.
Temur Shahnazaryan was appointed Deputy Chief of the General Staff of the General Staff of the Armed Forces, releasing him from the position of the Chief of the Communications and Automated Management Systems Department of the Armed Forces.
Vachagan Nersesyan was released from the position of head of the combat training department of the leading training department of the RA Armed Forces. Davit Aleksanyan was appointed the head of the general staff of the Armed Forces combat training department.
Arsen Mangasaryan was appointed head of the Military Academy named after Vazgen Sargsyan, relieving him of the position of Peacekeeping Forces brigade commander. In his place, Hamlet Levonyan was appointed the commander of the Peacekeeping Forces brigade.