Միրզոյանը և Բորելը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով
Փետրվարի 12-13-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում՝ մասնակցելու ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորհրդի 5-րդ նիստին։ ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև Բելգիայի ԱԳ նախարարի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորհրդի 5-րդ նիստը կկայանա փետրվարի 13-ին՝ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ ԱԳԱՔ բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի մասնակցությամբ։
Հանդիպման օրակարգը ներառում է հարցերի լայն շրջանակ։ Կքննարկվեն ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման ընթացքը, այդ թվում՝ ՀՀ-ում իրականացված բարեփոխումների և դրանց արդյունքների մասով։ Կդիտարկվեն նաև տարբեր ոլորտներում ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման հեռանկարները՝ հաշվի առնելով ներկայիս առաջնահերթություններն ու առկա մարտահրավերները։ Քննարկվելու են նաև անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում և տարածաշրջանային հարցեր։
Հանդիպման արդյունքներով Արարատ Միրզոյանը և Ժոզեպ Բորելը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով, որը ԵՄ խորհրդի կողմից ուղիղ կհեռարձակվի Երևանի ժամանակով 17:00-ին։

Mirzoyan and Borel will hold a joint press conference
On February 12-13, RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan will be in Brussels on a working visit to participate in the 5th session of the RA-EU Partnership Council. RA Foreign Minister Mirzoyan will meet with the Belgian Foreign Minister and other high-ranking officials.
The 5th session of the RA-EU Partnership Council will be held on February 13, with the participation of RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan and the Vice President of the European Commission, High Representative of the EU High Representative for the European Union, Josep Borell.
The agenda of the meeting includes a wide range of issues. The implementation process of the RA-EU comprehensive and extended partnership agreement will be discussed, including the reforms implemented in RA and their results. Considering the current priorities and existing challenges, the prospects of deepening the RA-EU partnership in various fields will also be considered. The security situation in the South Caucasus and regional issues will also be discussed.
Following the meeting results, Ararat Mirzoyan and Josep Borell will hold a joint press conference, which will be broadcast live by the EU Council at 17:00 Yerevan time.