«Այո՛, Ադրբեջանի դեմ հայցեր պատրաստվում են». Ծովինար Վարդանյան
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանն անդրադարձել է ՀՀ-ի՝ միջազգային քրեական դատարանին անդամակցությանն ու դրա շրջանակներում Ադրբեջանի ղեկավարության դեմ հայցեր ներկայացնելու հավանականությանը.
«Այո՛, հայցեր պատրաստվում են Ադրբեջանի դեմ, որի մասին խոսեց նաև արդարադատության նախարարը»,- ասել է նա։
Հարցին՝ կոնկրետ Ալիևին պատասխանատվության ենթարկելու հարց դրվա՞ծ է, ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը նշել է. «Հայաստանը որպես նպատակ իր առջև դրել է բոլոր կատարված հանցագործությունների համար քայլեր ձեռնարկելը, արդյունքում ո՞ր սուբյեկտը պատասխանատվության կենթարկվի՝ դա իրավական հարց է, այսինքն, նպատակը ձևակերպված չէ որևէ անձի կամ որևէ սուբյեկտի դեմ, նպատակը հանցագործությունները պատժելն է․ սա է մեր քաղաքական նպատակը»։

NA KP faction deputy Tsovinar Vardanyan referred to Armenia's membership in the International Criminal Court and the possibility of filing lawsuits against the leadership of Azerbaijan within its framework.
"Yes, lawsuits are being prepared against Azerbaijan, about which the Minister of Justice also spoke," he said.
Responding to whether to bring Aliyev to justice, KP faction secretary Artur Hovhannisyan said: "Armenia has set itself the goal of taking steps for all committed crimes. As a result, which entity will be held responsible is a legal question; that is, the goal is not formulated against any person or entity; the goal is to punish crimes. This is our political goal."