Վարչապետն ընդունել է Ճապոնիայի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին դիվանագիտական առաքելությունը ստանձնելու առիթով և կարևորել Հայաստան-Ճապոնիա համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում: Մասնավորապես, Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է տնտեսական կապերի հետևողական զարգացման ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացման անհրաժեշտությունը: Միաժամանակ, վարչապետը բարձր է գնահատել Ճապոնիայի հետ գործակցությունը ճգնաժամերի կառավարման ոլորտում:
Աոկի Յուտական նշել է, որ կներդնի բոլոր ջանքերը տարբեր ուղղություններով երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար: Դեսպանն ընդգծել է, որ իր երկրի կառավարությունը հետաքրքրված է ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծով:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցերի շուրջ:
Վարչապետ Փաշինյանը դեսպանին մաղթել է արդյունավետ աշխատանք՝ ի նպաստ երկու երկրների համագործակցության ամրապնդման:

Премьер-министр принял новоназначенного посла Японии
Премьер-министр поздравил посла с вступлением в должность дипломатической миссии и подчеркнул важность армяно-японского сотрудничества во всех сферах. В частности, Никол Пашинян подчеркнул необходимость последовательного развития экономических отношений и осуществления последовательных шагов в этом направлении. При этом премьер-министр высоко оценил сотрудничество с Японией в сфере антикризисного управления.
Аоки Ютака отметил, что приложит все усилия для содействия развитию двусторонних отношений в различных направлениях. Посол подчеркнул, что правительство его страны заинтересовано в представленном правительством РА проекте "Перекресток мира".
Собеседники обменялись мнениями по различным вопросам, представляющим взаимный интерес.
Премьер-министр Пашинян пожелал послу эффективной работы во благо укрепления сотрудничества между двумя странами.