Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումը նոր հորիզոններ է բացահայտելու
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին՝ կառավարության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու առիթով: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Վրաստանի կառավարության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն եմ մաղթում կարևոր և պատասխանատու այդ առաքելությունն ի շահ Վրաստանի և վրացի ժողովրդի ծառայեցնելու գործում:
Բարեկամ Վրաստանի հետ բազմաոլորտ համագործակցության զարգացումն ու խորացումը Հայաստանի կառավարության արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է։
Հավատացած եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումը նոր հորիզոններ է բացահայտելու բոլոր ոլորտներում երկկողմ գործակցությունն առավել ընդլայնելու համար:
Վերահաստատում եմ Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ պատրաստակամությունը սերտորեն համագործակցել Ձեր ղեկավարած կառավարության հետ՝ ի բարօրություն մեր երկրների ու եղբայրական ժողովուրդների»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Ираклию Кобахидзе по случаю вступления в должность главы правительства. В сообщении говорится:
"Горячо поздравляю Вас со вступлением на пост главы правительства Грузии и желаю успехов в служении этой важной и ответственной миссии на благо Грузии и грузинского народа.
Развитие и углубление многосекторального сотрудничества с дружественной Грузией является одним из приоритетов внешней политики правительства Армении.
Верю, что установление стратегического партнерства между Республикой Армения и Грузией откроет новые горизонты для дальнейшего расширения двустороннего сотрудничества во всех сферах.
Я подтверждаю готовность правительства Армении и себя самого тесно сотрудничать с вашим правительством на благо наших стран и братских народов».