Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումը նոր հորիզոններ է բացահայտելու
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին՝ կառավարության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու առիթով: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Վրաստանի կառավարության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն եմ մաղթում կարևոր և պատասխանատու այդ առաքելությունն ի շահ Վրաստանի և վրացի ժողովրդի ծառայեցնելու գործում:
Բարեկամ Վրաստանի հետ բազմաոլորտ համագործակցության զարգացումն ու խորացումը Հայաստանի կառավարության արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է։
Հավատացած եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումը նոր հորիզոններ է բացահայտելու բոլոր ոլորտներում երկկողմ գործակցությունն առավել ընդլայնելու համար:
Վերահաստատում եմ Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ պատրաստակամությունը սերտորեն համագործակցել Ձեր ղեկավարած կառավարության հետ՝ ի բարօրություն մեր երկրների ու եղբայրական ժողովուրդների»:

The establishment of a strategic partnership between Armenia and Georgia will reveal new horizons
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on the occasion of his assuming the post of head of government. The message states:
"I warmly congratulate you on assuming the position of head of the government of Georgia and wish you success in serving this critical and responsible mission for the benefit of Georgia and the Georgian people.
Developing and deepening multi-sectoral cooperation with friendly Georgia is one of the priorities of the Armenian government's foreign policy.
Establishing a strategic partnership between the Republic of Armenia and Georgia will reveal new horizons for expanding bilateral cooperation in all fields.
I reaffirm the Armenian government's and myself's willingness to cooperate closely with your government for the benefit of our countries and brotherly peoples."