Հայկ Կոնջորյանն ընդդիմադիր խմբակցություններին առաջարկել է համատեղ փակ նիստ անցկացնել
ԱԺ ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ընդդիմադիր խմբակցություններին առաջարկել է փակ հանդիպում անցկացնել․
«Ես միանգամից առաջարկ եմ անում. պարոն Մինասյան, պարոն Օհանյան և հարգելի գործընկերներ․ եկեք խմբակցությունների համատեղ փակ նիստ անենք առաջիկա օրերին՝ առանց տեսախցիկների, հասկանանք՝ դուք ինչ պնդումներ, պահանջներ, մտահոգություններ ունեք: Տեսախցիկները կանջատենք, որ ավելի անկաշկանդ խոսեք: Ուզում եմ հավատալ, որ ցանկանում եք օգտակար լինել»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ կսպասի Սեյրան Օհանյանի արձագանքին:
Ավելի վաղ, «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը հայտարարել էր, թե կարևորում է «պետականության առջև ծառացած մարտահրավերների» մասին խոսելը և առաջարկներ ներկայացնելը, որոնք կարևոր են ներկա ժամանակահատվածում:

Айк Конджорян предложил оппозиционным фракциям провести совместное закрытое заседание
Руководитель фракции "ГД" НС Айк Конджорян предложил оппозиционным фракциям провести закрытое заседание.
«Я сразу делаю предложение. Господин Минасян, господин Оганян и уважаемые коллеги: давайте проведем в ближайшие дни совместное закрытое заседание фракций без камер, давайте разберемся, какие у вас претензии, требования, опасения. Мы отключим камеры, чтобы вы могли говорить более свободно. Я хочу верить, что вы хотите быть полезными », - сказал он, добавив, что будет ждать ответа Сейрана Оганяна.
Ранее секретарь фракции "Армения" Арцвик Минасян заявил, что важно поговорить о "вызовах, стоящих перед государством" и представить предложения, важные в текущий период.