Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԺ նախագահների հանդիպման մասին հստակ առաջարկ դեռ չի ստացվել
Մարտի 23-27-ը Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների նախատեսվող հանդիպման մասին հստակ առաջարկ դեռ չի ստացվել, հետևաբար, այս պահին մանրամասների չենք տիրապետում: Այս մասին այսօր Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի մամուլի խոսնակ Նելլի Ղուլյանը։
«Նման ձևաչափի հանդիպում ունենալը մեզ համար քննարկելի է։ Հստակ որոշում և պատասխան կկարողանանք տալ հավելյալ տեղեկատվության առկայության պարագայում»,- ասաց Ղուլյանը:
Նշենք՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում էին, որ Հայաստանը համաձայնել է, որպեսզի մարտի 23-27-ը Շվեյցարիայում հանդիպեն Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահները։

Пока не поступало четкого предложения о запланированной на 23-27 марта встрече глав парламентов Армении и Азербайджана, поэтому подробностей на данный момент нам не известно. Об этом сказала сегодня в беседе с Radar Armenia пресс-секретарь спикера НС Алена Симоняна Нелли Гулян.
«Проведение встречи такого формата для нас обсуждаемо. Мы сможем дать четкое решение и ответить, если будет дополнительная информация", - сказала Гулян.
Отметим, что азербайджанские СМИ сообщили, что Армения согласилась на встречу глав парламентов Армении и Азербайджана 23-27 марта в Швейцарии.