Կառավարությունը բարձր է գնահատել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացում ԱՄՆ ջանքերը
Վարչապետը կարևորել է Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցության շարունակական զարգացումը և ընդգծել մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում ԱՄՆ աջակցությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը բարձր է գնահատում ԱՄՆ ջանքերը Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացում և տարածաշրջանում կայունության հաստատմանն ուղղված քայլերում:
Զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ուղղություններով երկկողմ համագործակցության խորացմանը, Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսությանը վերաբերող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացների, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հնարավորությունների, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շուրջ:

The government highly appreciated the US efforts in the Armenia-Azerbaijan peace process
The Prime Minister emphasized the continuous development of Armenia-US cooperation and US support in effectively implementing democratic reforms in our country. Nikol Pashinyan noted that the RA government highly appreciates the efforts of the US in the Armenia-Azerbaijan peace process and steps aimed at establishing stability in the region.
The interlocutors discussed issues related to deepening bilateral cooperation in different directions, such as the Armenia-US strategic dialogue.
Thoughts were exchanged on the processes in the South Caucasus, the possibilities of unblocking regional infrastructure, and the RA government's "Crossroads of Peace" project.