ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն անդրադարձել է էկոնոմիկայի նախարարությունում հայտնաբերված չարաշահումների գործով, ի թիվս այլ անձանց, նաև ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջը կալանավորելուն։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա ասել է, թե չի մեկնաբանում դատարանի որոշումը. «Չեմ կարող մեկնաբանել դատարանի որոշումները։ Թույլ տվեք այդ հարցին չպատասխանել»։
Միաժամանակ, Ալեքսանյանը հերքել է տեղեկությունները, թե Ալեն Սիմոնյանի դեմ թիմի ներսում գործընթացներ են ընթանում. «Ալեն Սիմոնյանը ՔՊ վարչության անդամ է, ԱԺ նախագահ, Ալեն Սիմոնյանը մեր թիմակիցն է, և նրա հետ մեր թիմը ոչ մի խնդիր չունի»։

«У нашей команды нет проблем с Аленом Симоняном». Ваагн Алексанян
Депутат фракции ГД Ваагн Алексанян коснулся, в частности, ареста супруги брата председателя НС Алена Симоняна в деле о злоупотреблениях, выявленных в Министерстве экономики.
На брифинге с журналистами он заявил, что не комментирует решение суда. «Я не могу комментировать решения суда. Позвольте мне не отвечать на этот вопрос».
При этом Алексанян опроверг информацию о том, что внутри команды идут процессы против Алена Симоняна. «Ален Симонян – член правления ГД, председатель Национального собрания, Ален Симонян – наш товарищ по команде, и у нашей команды с ним нет проблем».