Վլադիմիր Կարապետյանը հանդիպել է Դնեպրոպետրովսկի նահանգապետի հետ
Փետրվարի 1-ին Դնեպրում տեղի է ունեցել Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանի հանդիպումը Դնեպրոպետրովսկի նահանգապետ Սերգեյ Լիսակի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի և Ուկրաինայի շրջանների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, տարածաշրջանի հայ համայնքի խնդիրներն ու կարիքները, Հայաստան-Ուկրաինա հարաբերությունների որոշ ասպեկտներ:
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ երկկողմ հարաբերություններում առաջընթացը բարենպաստ կերպով առաջ է մղում երկկողմ համագործակցության օրակարգը:
Հանդիպմանը ներկա էին Ուկրաինայի հայոց թեմի առաջնորդ Մարկոս եպիսկոպոս Հովհաննիսյանը, Ուկրաինայի հայերի միության շտաբի պետ Դավիթ Մկրտչյանը և Դնեպրոպետրովսկի մարզի հայ համայնքի ղեկավար Դավիթ Առաքելյանը:
Հանդիպումից առաջ դեսպանը մասնակցել է Ուկրաինայի հայերի միության կողմից Դնեպրի զինվորական հոսպիտալին մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու արարողությանը: Ընդհանուր առմամբ, փոխանցվել է շուրջ 10 տոննա դեղորայք և այլ դեղամիջոցներ:

Vladimir Karapetyan met with the governor of Dnipropetrovsk
On February 1, the Armenian Ambassador to Ukraine, Vladimir Karapetyan, met with Dnipropetrovsk Governor Sergey Lisak in Dnipro.
Issues related to the cooperation between Armenia and Ukraine, problems and needs of the Armenian community in the region, and some aspects of Armenia-Ukraine relations were discussed at the meeting.
The interlocutors agreed that the progress in bilateral relations favorably advances the bilateral cooperation agenda.
Bishop Markos Hovhannisyan, leader of the Armenian Diocese of Ukraine; Davit Mkrtchyan, head of the staff of the Union of Armenians of Ukraine; and Davit Arakelyan, head of the Armenian community of the Dnipropetrovsk region, were present at the meeting.
Before the meeting, the ambassador participated in the ceremony for providing humanitarian aid to the Dnipro military hospital by the Union of Armenians of Ukraine. In total, about 10 tons of medicines and other medicines were transferred.