Քննարկվել է հայ-ռումինական հարաբերությունների ամրապնդումը
Հունվարի 31-ին Ռումինիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Գալստյանը հանդիպում է ունեցել Ռումինիայի ԱԳՆ պետքարտուղար Յուլիան Ֆոտայի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում են Ռումինիայում ՀՀ դեսպանությունից:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են հայ-ռումինական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվելիք քայլերը և այդ նպատակով տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները։ Երկուստեք ընդգծվել է երկու երկրների համար փոխշահավետ տնտեսական ծրագրերի իրականացման պատրաստակամությունը։
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանն առնչվող հարցերին։ Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության և միջազգային օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ։

Обсуждено укрепление армяно-румынских отношений
31 января Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Румынии Тигран Галстян встретился с государственным секретарем МИД Румынии Юлианом Фотой. Об этом сообщили в посольстве РА в Румынии.
В рамках встречи были обсуждены шаги, которые предстоит осуществить в дальнейшем укреплении армяно-румынских отношений, а также перспективы расширения двустороннего сотрудничества в различных сферах. Обе стороны подчеркнули готовность реализовать взаимовыгодные экономические программы для обеих стран.
Были рассмотрены вопросы, связанные с углублением партнерства РА-ЕС. Состоялся обмен мыслями по ряду вопросов региональной безопасности и международной повестки дня.