Քննարկվել է Երևան-Աստանա-Երևան ավիաերթուղու բացման հնարավորությունը
Նախարար Վահան Քերոբյանը հունվարի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ղազախական տնտեսական գործակցության հեռանկարները։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել Երևան-Աստանա-Երևան՝ հայկական ավիափոխադրողի միջոցով ավիաերթուղու հնարավոր բացման շուրջ, որը կխթանի տուրիստական և բիզնես հոսքերը։
Քննարկվել է Հայաստանում Ղազախստանի պատվավոր հյուպատոսարանի բացման հնարավորությունը։ Ըստ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի տվյալների՝ Հայաստանի առևտրաշրջանառությունը Ղազախստանի հետ, ըստ արտահանող երկրի հատկանիշի, 2023 թվականի հունվար-նոյեմբերին կազմել է 92․9  մլն ԱՄՆ դոլար, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածից 2․2 անգամ ավելին է։

30 января министр Ваан Керобян принял делегацию, возглавляемую Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Казахстан в Армении Болатом Иманбаевым.
В ходе встречи были обсуждены перспективы армяно-казахстанского экономического сотрудничества. Стороны обменялись мнениями о возможном открытии авиамаршрута Ереван-Астана-Ереван через армянского авиаперевозчика, что увеличит туристические и деловые потоки.
Обсуждалась возможность открытия почетного консульства Казахстана в Армении. По данным Статистического комитета РА, товарооборот Армении с Казахстаном, по характеристикам страны-экспортера, в январе-ноябре 2023 года составил 92,9 млн долларов США, что в 2,2 раза больше аналогичного периода прошлого года.