Կարևորվել է Հայաստանի և ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի միջև ձևավորված համագործակցությունը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի հայաստանյան գրասենյակի մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիին:
Ողջունելով հանդիպման մասնակիցներին՝ փոխվարչապետը կարևորել է Հայաստանի և ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի միջև ձևավորված համընդգրկուն համագործակցությունն ու դրա հետագա ընդլայնման հեռանկարները՝ երկրի կարողությունների ամրապնդման, ժողովրդավարական և սոցիալական զարգացման, ոլորտային ռազմավարություններից և առաջնահերթություններից բխող այլ ուղղություններով։
Երկուստեք կարևորվել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց բնակարանային կարիքների հասցեագրման և զբաղվածության հնարավորությունների և դիմակայունության բարձրացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շարունակականությունը։
Զրուցակիցները վերահաստատել են երկկողմ փոխգործակցության շարունակականության և նախանշված ուղղություններով համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը:

The cooperation formed between Armenia and the United Nations Development Program was highlighted
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received Natia Natsvlishvili, the permanent representative of the Armenian office of the United Nations Development Program.
Welcoming the participants of the meeting, the Deputy Prime Minister emphasized the comprehensive cooperation between Armenia and the UN Development Program and the prospects for further expansion in other directions arising from the country's capacity building, democratic and social development, sectoral strategies, and priorities.
The continuity of the work on addressing the housing needs of people forcibly displaced from Nagorno-Karabakh and increasing employment opportunities and resilience was emphasized on both sides.
The interlocutors reaffirmed the need for continuity of bilateral interaction and expansion of cooperation in the specified directions.