Հայաստանի և Լեհաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ փոխգործակցությունը
Հունվարի 29-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկիի հետ։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել երկկողմ փոխգործակցությանն ու դրա հետագա զարգացման ուղղությամբ առաջիկա հնարավոր շփումներին:
Հայաստանի և Լեհաստանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին: Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման՝ ՀՀ տեսլականը և դրա հիմքում դրված առանցքային սկզբունքները:

The Foreign Ministers of Armenia and Poland discussed bilateral cooperation
On January 29, RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan spoke with the newly appointed Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland, Radoslaw Sikorski.
The interlocutors referred to the bilateral interaction and possible future contacts in the direction of its further development.
The Foreign Ministers of Armenia and Poland referred to the security situation in the South Caucasus. Minister Mirzoyan presented Armenia's vision for the establishment of peace and stability in the region and the fundamental principles based on it.