Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Հնդկաստանի ազգային տոնի կապակցությամբ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության նախագահ Դրուպադի Մուրմուին Հնդկաստանի ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
«Չնայած պատմության մի շարք մարտահրավերների՝ հանրապետության ձևավորումն ու սահմանադրականությունը լավագույնս են մարմնավորել հնդիկ ժողովրդի քաղաքակրթական արժեքների վրա հիմնված միասնության ու համերաշխության գաղափարները:
Ուրախությամբ պետք է արձանագրեմ, որ Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պատմական ու բարեկամական կապերի վրա հիմնված հարաբերությունները թևակոխում են գործնական փուլ: Համոզված եմ, որ մերօրյա բազմաբևեռ աշխարհում կշարունակենք համատեղ ջանքերով նպաստել փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Ваагн Хачатурян поздравил по случаю Национального дня Индии
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Республики Индия Драупади Мурму по случаю Дня Республики – национального праздника Индии.
В послание говорится:
“Несмотря на ряд исторических вызовов, формирование и конституциональность республики наилучшим образом воплотили идеи единства и солидарности, основанные на цивилизационных ценностях индийского народа.
С радостью должен признать, что отношения между Арменией и Индией, основанные на исторических и дружественных связях, вступают в практическую фазу. Уверен, что в современном многополярном мире мы продолжим совместными усилиями способствовать развитию взаимовыгодного сотрудничества как на двусторонней, так и на многосторонней площадках.