Արաբական Միացյալ Էմիրությունների՝ Մասդար ընկերությունը Հայաստանում նոր արևային կայան կհիմնի։ Այս մասին տեղեկացնում է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի մամուլի քարտուղար Աստղիկ Սարգսյանը։
«Արաբական Միացյալ Էմիրությունների՝ Մասդար ընկերությունը Հայաստանում նոր արևային կայան կհիմնի. էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, ԱՄԷ դեսպան Նարիման Ալ-Մուլլայի գործուն մասնակցությամբ, Մասդարի ներկայացուցիչ Մուհամեդ Ալ Շեհիի հետ նախնական պայմանավորվածություն ձեռք բերեց։
Օգտակար է իմանալ, որ 2023-ին ԱՄԷ-ը դարձել է Հայաստանի՝ օտարերկրյա ներդրումների համար 1 աղբյուրը և 2-րդ խոշորագույն առևտրային գործընկերը՝ շուրջ 2.8 մլրդ շրջանառությամբ»,- այս մասին ասվում է Աստղիկ Սարգսյանի «Ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ։

Masdar Company will establish a new solar plant in Armenia
The press secretary of the Minister of Economy, Vahan Kerobyan, announced that the Masdar company of the United Arab Emirates will establish a new solar plant in Armenia.
"The Masdar company of the United Arab Emirates will establish a new solar plant in Armenia. Minister of Economy Vahan Kerobyan, with the active participation of UAE Ambassador Nariman Al-Mulla, reached a preliminary agreement with Masdar representative Muhammad Al Shehhi.
It is helpful to know that in 2023, the UAE will become Armenia's 1st source for foreign investments and 2nd most significant trade partner, with a turnover of around 2.8 billion," said Astghik Sargsyan on his Facebook page.