Նորվեգիայի կառավարությունը շահագրգիռ է Հայաստանի հետ փոխգործակցության զարգացմամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բերգլյոտ Հովլանդին:
Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Հովլանդին նոր պաշտոնում նշանակվելու առիթով և հույս հայտնել, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ու ընդլայնվել: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է առևտրատնտեսական կապերի խորացումը, այդ թվում՝ համատեղ նոր ծրագրերի իրականացումը տարբեր ուղղություններով:
Բերգյլոտ Հովլանդը նշել է, որ Նորվեգիայի կառավարությունը ևս շահագրգիռ է Հայաստանի հետ փոխգործակցության զարգացմամբ և նշել, որ պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման գործում:
Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության տարբեր ճյուղերում համագործակցության, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր:

The Norwegian government is interested in the development of cooperation with Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Norway to Armenia, Bergljot Hovland.
The Prime Minister congratulated Mrs. Hovland on her new position and expressed hope that relations between the two countries will continue to develop and expand. Nikol Pashinyan emphasized deepening trade and economic ties, including implementing new joint projects in different directions.
Bergljot Hovland noted that the Norwegian government is also interested in developing cooperation with Armenia and said it is ready to contribute to strengthening bilateral relations.
The interlocutors discussed issues related to cooperation in various branches of the economy and the processes taking place in the region.