Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Բելգիայի դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկ դե Մույնքին:
Շնորհավորելով դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը ընդգծել է Հայաստանում Բելգիայի ռեզիդենտ դեսպանություն բացելու որոշման կարևորությունը՝ հայ-բելգիական երկկողմ հարաբերությունների զարգացման տեսանկյունից: Մհեր Գրիգորյանը նշել է, որ առկա է երկու երկրների համագործակցության մեծ ներուժ և պետք է համատեղ ջանքեր գործադրել դրա բացահայտման և իրացման համար:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը Բելգիայի դեսպանին ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի տրամաբանությունն ու հիմնական սկզբունքները:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին առնչվող հարցեր: Այս համատեքստում փոխվարչապետը ընդգծել է է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի լիարժեք կիրարկման կարևորությունը:

Mher Grigoryan received the Belgian ambassador
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to Armenia, Eric de Muynk.
Congratulating the ambassador on his assumption of office, the deputy prime minister emphasized the importance of opening a Belgian resident embassy in Armenia from the point of view of the development of Armenian-Belgian bilateral relations. Mher Grigoryan noted an excellent potential for cooperation between the two countries, and joint efforts should be made to identify and realize it.
During the meeting, the Deputy Prime Minister presented the logic and basic principles of the "Crossroads of Peace" project to the Belgian ambassador.
The interlocutors also discussed issues related to RA-EU relations. In this context, the Deputy Prime Minister emphasized the importance of fully implementing the RA-EU Comprehensive and Extended Partnership Agreement.