Հայաստանը Ֆինլանդիայում, Նորվեգիայում, Իսլանդիայում և Դանիայում նոր դեսպան ունի
ՀՀ նախագահի հրամանագրով Աննա Աղաջանյանը նշանակվել է Ֆինլանդիայում, Նորվեգիայում, Իսլանդիայում և Դանիայում ՀՀ դեսպան։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի և «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Շվեդիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աննա Աղաջանյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Ֆինլանդիայի Հանրապետությունում, Նորվեգիայի Թագավորությունում, Իսլանդիայում և Դանիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Ստոկհոլմ)»,- նշված է հրամանագրում։

Armenia has a new ambassador in Finland, Norway, Iceland and Denmark
Anna Aghajanyan was appointed RA ambassador to Finland, Norway, Iceland, and Denmark by the decree of the President of RA.
"Based on the recommendation of the Prime Minister by Article 132, Part 1, Clause 2 of the Constitution and Article 13, Part 3 and Article 14 of the Law on Diplomatic Service.
"Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of Sweden, Anna Aghajanyan, to be jointly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Republic of Finland, the Kingdom of Norway, Iceland, and the Kingdom of Denmark (seat: Stockholm)," the decree states.