Գնել Սանոսյանը ներկայացրել է Լոռու նորանշանակ մարզպետին
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը Լոռու մարզպետի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ մարզպետ Արամ Ղազարյանին։
Նախարարը նախ շնորհակալություն է հայտնել նախկին մարզպետ Արամ Խաչատրյանին՝ մարզում կատարած աշխատանքի համար։ Նախարարը նշել է, որ Խաչատրյանն արել է հնարավոր ամեն ինչ՝ մարզի և մարզպետարանի ենթակա կառույցների խնդիրները լուծելու համար։
Նախարար Սանոսյանը շնորհավորել է նորանշանակ մարզպետ Արամ Ղազարյանին՝ կարևոր և պատասխանատու պաշտոն ստանձնելու կապակցությամբ։ Նախարարը շեշտել է՝ Արամ Ղազարյանը երկար տարիներ աշխատելով թե՛ Լոռու և թե՛ այլ մարզերում՝ քաջածանոթ է մարզային և համայնքային խնդիրներին։ Սանոսյանը համոզմունք է հայտնել, որ աշխատակազմն ու մյուս գործընկերները կօգնեն նորանշանակ մարզպետին աշխատանքն ավելի արդյունավետ իրականացնելու համար։
Իր հերթին նախկին մարզպետ Արամ Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել աշխատակազմին՝ երեք տարիների արդյունավետ համագործակցության համար։
Արամ Խաչատրյանը նաև շնորհավորել է նորանշանակ մարզպետ Արամ Ղազարյանին՝ մաղթելով արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք։
Արամ Ղազարյանն էլ շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար․«Մեծ պատասխանատվություն է հարազատ մարզում պաշտոն ստանձնելը։ Համատեղ, բոլորիդ աջակցությամբ, թիմային աշխատանքով գնալու ենք առաջ, լուծելու ենք առկա խնդիրները՝ նպաստելով մարզի զարգացմանը»,-ընդգծել է նորանշանակ մարզպետը։

Министр территориального управления и инфраструктур РА Гнел Саносян представил администрации региона Лори новоназначенного губернатора Арама Казаряна.
Прежде всего министр поблагодарил бывшего губернатора области Арама Хачатряна за его работу в области. Министр отметил, что Хачатрян сделал все возможное для решения проблем подведомственных структур региона и областной администрации.
Министр Саносян поздравил новоназначенного губернатора Арама Казаряна с вступлением на важную и ответственную должность. Министр подчеркнул, что Арам Казарян, много лет проработавший как в Лори, так и в других регионах, хорошо знаком с региональными и общественными проблемами. Саносян выразил уверенность, что коллектив и другие партнеры помогут новоназначенному губернатору более эффективно выполнять свою работу.
В свою очередь бывший губернатор области Арам Хачатрян поблагодарил коллектив за три года плодотворного сотрудничества.
Арам Хачатрян также поздравил новоназначенного губернатора области Арама Казаряна, пожелав ему эффективной и плодотворной работы.
Арам Казарян также поблагодарил за доверие: «Принять на себя должность в родном регионе – это большая ответственность. Вместе, при поддержке всех вас, мы слаженно будем двигаться вперед, будем решать имеющиеся проблемы, способствуя развитию региона", - подчеркнул новоназначенный глава региона.