Նիկոլ Փաշինյանն ու Խավիեր Կոլոմինան մտահոգություն են հայտնել Ալիևի հայտարարությունների առնչությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինային:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Վարչապետն անդրադարձել է Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին ու խաղաղության գործընթացին՝ համաձայն նախապես համաձայնեցված հանրահայտ սկզբունքներին։
Զրուցակիցները մտահոգություն են հայտնել Ադրբեջանի նախագահի վերջին հայտարարությունների կապակցությամբ, որոնք հակասում են բանակցությունների ողջ տրամաբանությանը և նպաստում տարածաշրջանում լարվածությանը:
Այս համատեքստում վարչապետը կարևորել է միջազգային հանրության հասցեական արձագանքն ու գործողությունների անհրաժեշտությունը՝ ուղղված Հարավային Կովկասում կայունությանն ու խաղաղությանը:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Javier Colomina, the special representative of the NATO Secretary General in the Caucasus and Central Asia.
The interlocutors discussed issues related to Armenia-NATO cooperation and regional and international security.
The Prime Minister referred to the security situation in the South Caucasus, the latest developments in the normalization of Armenia-Azerbaijan relations, and the peace process according to the well-known principles agreed upon in advance.
The interlocutors expressed concern regarding the recent statements of the President of Azerbaijan, which contradict the logic of negotiations and contribute to tension in the region.
In this context, the Prime Minister emphasized the need for appropriate response and actions of the international community aimed at stability and peace in the South Caucasus.