Նախագահը կարճատև զրույցներ է ունեցել Գուտերեշի, Քերիի և Արգենտինայի նախագահի հետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսի համաշխարհային տնտեսական համաժողովի ընթացքում կարճ զրույցներ է ունեցել Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Միլեյի, ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղար Անոտոնիո Գուտերեշի, ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Ջոն Քերիի հետ:
Հանրապետության նախագահն ու Արգենտինայի նախագահը մտքեր են փոխանակել երկու երկրների համար համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող օրակարգային հարցերի և հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ուղղված ծրագրերի ու հնարավորությունների կյանքի կոչման վերաբերյալ:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Արգետինայի նախագահի կողմից նախաձեռնած և իրականացվող տնտեսական բարեփոխումներին: Կարևորվել են հայ-արգենտինական բարեկամական հարաբերությունների հետագա խորացմանն ուղղված ջանքերը:
ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ ունեցած կարճ զրույցում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մանրամասներ է հայտնել տարածաշրջանային վերջին զարգացումների և Հարավային Կովկասում կայուն և տևական խաղաղության հաստատման շուրջ Հայաստանի սկզբունքային մոտեցումների վերաբերյալ:
ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղարը հույս է հայտնել, որ տարածաշրջանային հիմնախնդիրները հնարավորինս արագ իրենց լուծումը կստանան, ինչը կերաշխավորի կայունություն և զարգացում ամբողջ ռեգիոնի համար: Երկուստեք շեշտվել է մեր տարածաշրջանում վերջնական խաղաղության ու բարիդրացիական հարաբերությունների հաստատման հրամայականը:
Հանրապետության նախագահն ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Ջոն Քերիի հետ զրույցում անդրադարձել է մեր տարածաշրջանում առկա իրադրությանն ու անվտանգային մարտահրավերներին դիմակայելու հեռանկարներին ու հնարավորություններին:
Զրուցակիցներն ընդգծել են նաև ժողովրդավարական արժեքների պաշտպանության և ժողովրդավարության ինստիտուտների ամրապնդմանն ուղղված սկզբունքային դիրքորոշումների կարևորությունը:

The president had brief talks with Guterres, Kerry, and the president of Argentina
During the Davos World Economic Forum, the President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, had short conversations with the President of Argentina, Javier Millay, UN Secretary-General Antonio Guterres, and former US Secretary of State John Kerry.
The President of the Republic and the President of Argentina exchanged ideas on agenda issues of mutual interest for both countries and the implementation of programs and opportunities to further strengthen relations.
During the conversation, reference was also made to the economic reforms initiated and implemented by the President of Argentina. Efforts aimed at further deepening Armenian-Argentine friendly relations were emphasized.
In a short conversation with UN Secretary-General Antonio Guterres, President Vahagn Khachaturyan details the latest regional developments and Armenia's principled approaches to establishing stable and lasting peace in the South Caucasus.
The UN Secretary-General hoped the regional problems would be resolved soon, guaranteeing stability and development. Both sides emphasized establishing final peace and neighborly relations in our area.
In a conversation with the former US Secretary of State John Kerry, the President of the Republic, we referred to the current situation in our region and the prospects and opportunities to face the security challenges.
The interlocutors also emphasized the importance of moral positions aimed at protecting democratic values and strengthening democratic institutions.